biopotraviny

Co jsou biopotraviny?

Jsou zpracovány z kontrolovaných a certifikovaných produktů ekologického zemědělství

– neobsahují syntetická barviva, aromatické a konzervační látky, dochucovadla, emulgátory a cizorodá aditiva, která zvyšují zdravotní rizika potravin a zatěžují životní prostředí
– neobsahují GMO
– jsou to potraviny s vysokou nutriční kvalitou
– jsou označeny známkou bio

Bio hovězí masosteak

Bio hovězí maso plemene Charolais dovážíme ze soukromé ekologické farmy ležící na pomezí Šumavy a Českého lesa. Základem ekologického chovu skotu je psychická a fyzická pohoda zvířat. Skot žije celoročně na pastvinách a živí se pouze přirozenou stravou z vlastní rostlinné produkce farmy. V ekologickém chovu je zakázáno preventivní podávání antibiotik a používání hormonálních látek pro stimulaci růstu. Bio hovězí maso vykazuje vyšší obsah nenasycených mastných kyselin. Hovězí maso je zdrojem plnohodnotné živočišné bílkoviny bohaté především na vitamíny skupiny B, dále na minerální látky a stopové prvky jako železo a selen.

Proč pít bio víno?

víno

Bio víno obsahuje daleko méně siřičitanů, na které jsou někteří lidé přecitlivělí. Je pěstováno bez chemických hnojiv a postřiků, v souladu s přírodou. Zůstává v něm energie slunce, zdravé půdy, drobného života na vinici a doteků starostlivých rukou. Je to zdravé živé víno, které nestojí měsíce v regálech hypermarketů, ale naopak vyžaduje péči a opatrnost při skladování.

Ve Slunečnici nabízíme bio víno z české produkce z rodinného vinařství Ilias z oblasti Pavlov a z vinařství Martina Šebesty z Mikulova.

Ostatní bio vína jsou dovezena z Itálie, Rakouska, Francie Španělska.

Tip pro Vás
Každý den po 18 hod máme 30% slevu na bagety.
Nemáte čas?
Pokud Vám některý den nezbyde čas do Slunečnice přijít, rádi Vám oběd přivezeme. www.rozvozplzen.cz
Dárek pro radost
Udělejte radost svým blízkým dárkovým poukazem na večeři ve Slunečnici v hodnotě 250 Kč, 500 Kč a 1000 Kč.